Merhaba,
Gelişen bilgi birikimi ticari açıdan sınırların kalkması sonucunu doğurmuştur. Üretim ve tüketim olguları artık birbirinden bağımsız değildir. Üretimin dünyanın neresinde olduğunun bir önemi kalmamıştır. Tarımda yüksek verimlilik hızla artan dünya nüfusu için kaçınılmaz bir olguya dönüşmüştür. Bu durum doğal olarak tarımda uzmanlaşmayı getirmiştir. Stratejik bir coğrafyada bulunan ülkemiz ve tarımımız bu değişimden tahminlerin çok ötesinde pay alacağı kesindir. Zengin ve bir o kadar bakir topraklarımız tarımda geleceğimizin teminatı olacaktır. Bu felsefe ile kurulan İNTANSİF MEYVECİLİK YATIRIM DANIŞMANLIĞI, genç ve dinamik ekibiyle her zaman bu amaç ve vizyonla hareket edecektir.

Ekip olarak uzmanlık alanımızı sınırlandırıp sadece modern meyveciliğe odaklanmamız boşuna değildir. Çünkü biz karlılığın olmadığı hiçbir faaliyetin tarım kolu olduğuna inanmıyoruz. Bu yaklaşımla meyveciliğin, modern teknik ve girdilerle yeniden tasarlanması gerektiğine inanıyoruz. Kaldı ki bu yaklaşım zaten gelişmiş ülkelerde yıllarca uygulanmaktadır. Örneğin dekarda klasik anaçlarla 1-1.5 ton elma elde edilen ülkemizde bodur anaç ve modern teknikle yapılan elma yetiştiriciliği ile bu miktar 5-6 tona çıkmaktadır. Bu küçük gerçek bile artık modern meyveciliğe geçmemiz için yeterli bir neden olsa gerek. Ülkemizde klasik meyvecilik ile bırakın yatırım maliyetlerini karşılamayı, hasat işçiliğini bile karşılayamaz duruma gelmiştir. Gelişmiş ülkeler tarımda verimlilik ve karlılığa dayalı yeni teknik ve materyaller geliştirerek dünya pazarında üreticisinin yüzünü güldüren sistemlere dönüştürmeyi başarmışlardır. Ülkemizde ise maalesef yakın zamana kadar modern meyvecilik konusunda hiçbir faaliyet gösterilmemiş, meyvecilik kaderine ve bilinçsizliğe terk edilmiştir. Bu durum üreticisini küstürmüş ve fakirleştirmiştir. Günümüzde dahi üretilen ve yeni tesislerde kullanılan fidanların %99’una yakını klasik anaçlarla yapılması, materyallerin sertifikasyondan yoksun ve bitki pomolojisini bilmeden tesis edilmeleri bu ülke topraklarını ve insan kaynaklarının nasıl bir verimsizliğe sürüklendiğinin en önemli kanıtıdır.

Son yıllarda her ne kadar bir avuç firma üreticiyi bilinçlendirmek ve modern üretim olanakları ile tanıştırsa da bu kesinlikle yeterli bir aşama değildir.

Bizler bu site de sizlerden gelen yoğun istekler üzerine her teknik ayrıntıyı paylaşmak istedik. Ama konunun çok geniş kapsamlı olması bu isteğimizi maalesef sınırlandırdı. Her bir ürünün, çeşidin uzmanlık alanı olması bizi sınırlandırmaya zorladı. Bu noktada sizden gelen her soruna cevap vermek bizim temel görevimizdir.

Hedefimiz meyvecilik konusunda tasarım aşamasından, ürünün pazara ulaşması aşamasına kadar teknik, materyal ve bilgi desteği sunmaktır. Unutulmaması gerek en önemli ayrıntı başlangıçta doğru tasarlanmış fizibilite çalışmalarıdır. İNTANSİF MEYVECİLİK YATIRIM DANIŞMANLIĞI, sizlere bilimsel ve objektif fizibilite hazırlama konusunda uzmanlaşmıştır.

Bir bilim dalı olan Meyveciliğin sizlerle buluşmasına olan katkımız bizi yeni ufuklara taşıması dileğiyle, sizi de aramızda görmek bizi mutlu kılacaktır.

Saygılarımızla
İbrahim OĞUZ
Ziraat Mühendisi
Genel Müdür

 
 
 
ÜCRETSİZ FİZİBİLİTE
Türkiye'nin neresinde olursanız olun Meyvecilik konusunda danışmanları-mızdan sağlıklı sonuçlar alabilmeniz için lütfen tıklaynız..>> 
 
Pazarlama İletişimi:Asia Minör